Plavková sezóna je v plnom prúde a my sme sa rozhodli potešiť tých, ktorí by chceli svoju pokožku skrášliť a dopriať telu príjemné regeneračné a zoštíhľujúce procedúry.

- Ponúkame Vám dva druhy balíkov, z ktorých každý obsahuje tri rôzne procedúry, ktoré Vám pomôžu pri redukcii celulitídy, spevnení kože, či hydratácii pokožky.  

Maderoterapia vám napríklad nádherne vylepší tonus pokožky, zredukuje celulitídu a pomôže tiež s nadmerným zadržiavaním vody v tele. Maderoterapia vypína pokožku, a preto sa stáva v Medmedical Klinik nenahraditeľnou telovou procedúrou na zoštíhlenie, prekrvenie, odbúranie tukov a celulitídy.  

Doprajte si zdravie a krásu ! 

akcia leto procedury

 

Doplňujúce informácie k letnej akcii:

  • Procedúry môžete absolvovať počas jedného, ale aj viacerých dní.
  • Lymfodrenáž: lymfodrenážny prístroj pôsobí počas jedného ošetrenia na brucho, zadok, boky a nohy.
  • Maderoterapia, bankovanie, kinesiotaping: v cene týchto procedúr je zahrnutá jedna oblasť tela, ktorú si pacient vyberie. Najčastejšie je to napríklad brucho, stehná, alebo zadok.
  • V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať. Naši odborníci v rehabilitačnom pracovisku Vám radi poradia.
  • Akcia prebieha do konca augusta 2023! 

------------------------------------------------------------------

 

Čo je maderoterapia?

Maderoterapia aktivuje lymfatický systém, detoxikuje organizmus a pomáha so zmierňovaním a odstraňovaním celulitídy. Táto jedinečná metóda v boji proti celulitíde vám nádherne vylepší tonus pokožky, zbaví celulitídy a pomôže tiež i s nadmerným zadržiavaním vody. Maderoterapia vypína pokožku a preto sa stáva nenahraditeľnou telovou procedúrou na zoštíhlenie, prekrvenie, odbúranie tukov a celulitídy. Prevádza sa pomocou viacerých druhov drevených pomôcok (valčekov), ktorými sa masírujú rôzne partie tela. Prvotné výsledky je vidno už po prvom ošetrení. Pozitívne účinky maderoterapie: redukcia tuku, odstránenie celulitídy, spevnenie kože, hydratácia pokožky, odstránenie pocitu ťažkých nôh, detoxikácia lymfy.

 

Čo je lymfodrenáž?

Lymfodrenáž je veľmi účinná detoxikácia organizmu. Je to moderná metóda na redukciu a odstránenie celulitídy, formovanie postavy a spevnenie svalstva. Lymfodrenáž pomáha pri celulitíde, poúrazových opuchoch, obezite, pocite ťažkých nôh, svalovej únave po záťaži, chronických edémoch žilového pôvodu, dne, opuchoch pri artritíde, aj po športovom výkone, pri niektorých typoch bolestí hlavy a dlhodobej únave. Je to špeciálna liečebná metóda, za pomoci ktorej sa vyplavujú odpadové látky z tela. Ide o detoxikáciu, vďaka ktorej môžeme dostať z tela škodlivé toxické látky. Ďalším výsledkom lymfodrenáže je zrýchlenie toku lymfy a podpora látkovej výmeny organizmu. Tým, že zlepšuje metabolizmus a fyzickú kondíciu, môže pomôcť chudnutiu. Celkovo lymfodrenáž predovšetkým výrazne posilňuje imunitu.

 

Čo je lokálna kryoterapia?

Lokálna kryoterapia nazývaná aj terapia chladom je založená na krátkodobej aplikácii extrémne nízkej teploty na konkrétnu časť tela. Hlavné pozitívne účinky kryoterapie sú, že regeneruje a zbavuje bolesti. Lieči bolesti, opuchy, zápaly, urýchľuje hojenie jaziev a uvoľňuje svalové napätie. Výhodou je, že je možné ju presne zacieliť na konkrétnu problémovú oblasť na tele. Ošetrenie je bezbolestné, trvá obvykle 5 – 10 minút a odporúčame ho podstupovať opakovane kvôli dosiahnutiu požadovaného účinku. Benefitom kryoterapie je okamžité zmiernenie bolesti, relaxačný vplyv na svalové štruktúry, zmiernenie opuchov, či obmedzenie tvorby post traumatických alebo post operatívnych edémov.

 

Čo je bankovanie?

Bankovanie môžete poznať aj pod pojmom banková masáž alebo vákuová terapia. Na problematické miesto vám náš fyzioterapeut priloží tzv. banky na bankovanie. Priložením nahriatej banky vznikne podtlak (vákuum). Pôsobením silného podtlaku sa banka prisaje na pokožku, pričom sa do banky vtiahne časť kože a podkožia. V danom mieste sa zrýchli cirkulácia krvi, tým pádom dôjde k lepšiemu okysličeniu. Začnú sa vo väčšej miere odplavovať škodlivé látky, a zároveň sa zlepší aj látková výmena. Po procedúre vznikajú na ošetrovaných miestach povrchové modriny (hematómy), ktoré však nie sú bolestivé a po pár dňoch zmiznú. Pozitívne účinky bankovania: zmiernenie bolestí, redukcia celulitídy, detoxikácia organizmu, uvoľnenie svalstva, liečba svalových spazmov, blahodarný účinok na imunitný, nervový a lymfatický systém. Zlepšenie krvného obehu a činnosti srdca, prečistenie krvi a pozitívny vplyv na funkciu vnútorných orgánov.

 

Čo je kinesiotaping?
Tzv. tejpovanie terapeutickou páskou je terapeutická metóda spočívajúca v lepení špeciálnych pások na povrch tela. Využívaná je najmä u športovcov, klientov rehabilitačných zariadení, no stáva sa čoraz populárnejšou u odbornej i širokej verejnosti ľudí. Tejp je elastická lepiaca páska, ktorá neobsahuje žiadne telu škodlivé zložky. Páska je vodeodolná, nositeľná po dobu niekoľkých dní i do sprchy. Aplikáciou tejpu sú dokázané priaznivé účinky na mäkké štruktúry tela (koža, fascie, svaly, väzy, kĺby, lymfatický a obehový systém človeka). Pozitívne účinky kinesiotapingu: zlepšenie svalovej funkcie, ovplyvnenie svalového napätia, zvýšenie svalovej stability, podpora procesiu hojenia, podpora lymfatického systému, podpora obehového systému, zvýšenie kĺbovej stability, eliminácia zápalového procesu, redukcia opuchu, redukcia lokálnej bolestivosti