Leto je čas prázdnin, zábavy, oddychu ale aj častých úrazov či zranení. V Medmedical Klinik máte možnosť vyšetrenia v rámci úrazovej chirurgie, rtg pracoviska, rehabilitácií pod jednou strechou. Viac nám porozpráva Mgr. Ľubomíra Mitková.

Pani Mitková, k akým najčastejším úrazom dochádza v letnom období?

V tomto období sú to najčastejšie úrazy pri športe, spôsobené narazením alebo spadnutím, vznikajú rôzne zlomeniny, vykĺbenia, zvrtnutia, natiahnutia svalov a pod. Dôležitá je aj prevencia nepodceňovať rozcvičku a používať ochranné pomôcky pri športových aktivitách.

Povedali by ste nám viac o možnostiach vyšetrenia pri úraze či poranení v Medmedical Klinik?

Samozrejme, naša klinika ponúka pre pacientov zdravotnú starostlivosť v odbore chirurgia, traumatológia či ortopédia pre detských aj dospelých pacientov. V prípade úrazu alebo podozrení na úraz je možné ošetrenie ihneď na traumatologickej ambulancii, následne vieme diagnostikovať stav úrazu na našom rtg pracovisku, príp. sonografickej ambulancii. Disponujeme moderným a kvalitným rtg prístrojom s nízkou radiačnou záťažou. Pacienti sa na nás môžu obrátiť aj s inými ťažkosťami napríklad s reznými poraneniami, popáleninami a podobne.

Prečítajte si celý rozhovor >>