V Medmedical Klinik sme od septembra otvorili novú ambulanciu v odbore cievna chirurgia, na otázky nám odpovedal MUDr. Tomáš Suran.

Čo Vás priviedlo k štúdiu medicíny a ako dlho vykonávate profesiu lekára?

Pre štúdium medicíny som sa rozhodol v podstate ešte na základnej škole, postupne som všetko prispôsoboval, aby som sa dostal na Lekársku fakultu a úspešne ju ukončil, čo sa mi podarilo. Po škole som pracoval na chirurgickom oddelení v Čadci, keďže som mal veľký záujem o cievnu chirurgiu dostal som na kliniku cievnej chirurgie do ÚNV v Ružomberku. Prácu lekára vykonávam 9 rokov.

Prečo ste si na svoje ďalšie pôsobenie vybrali ambulantné pôsobenie na našej klinike? Nebude Vám práca v nemocnici chýbať?

Prácu na ambulancii som si vybral aj preto, nakoľko viem, aká zlá je dostupnosť na vyšetrenie k lekárovi, ktorý sa zaoberá ochorením ciev, či je to už angiológ, alebo cievny chirurg. Veľakrát sa pacienti dostanú k cievnemu chirurgovi neskoro, keď už sú terapeutické možnosti veľmi oklieštené. Práca v nemocnici má svoje špecifiká, výhody aj nevýhody. Nevýhoda je najmä časová náročnosť, ktorá musí byť vynaložená a na úkor toho je v úzadí rodina, koníčky a ostatné záujmy.

Prečítajte si celý rozhovor >>