Už o pár dní sa uskutoční na Kysuciach výnimočné podujatie, ktoré organizuje Medmedical Klinik Oščadnica. O zaujímavostiach tohto podujatia sme sa porozprávali s Mgr. Ľubomírou Mitkovou.

V Medmedical Klinik sa bude konať „Deň zdravia“ pre občanov regiónu Kysúc. Čo nám o tejto udalosti môžete povedať?
2. ročník udalosti s názvom „Deň zdravia“ sa uskutoční už túto stredu, 28.6.2023 v čase od 08:00 – 16:00 hod. Deň zdravia je venovaný všetkým občanom regiónu Kysúc a vstup je zdarma. Návštevníci všetkých vekových kategórií sú u nás srdečne vítaní.

 

Kde sa táto akcia s názvom „Deň zdravia“ uskutoční?
Akcia bude prebiehať pred budovou Medmedical Klinik (Oščadnica 236) a taktiež priamo v budove bude možné absolvovať prehliadku kliniky a oboznámenie sa so všetkými špecializovanými ambulanciami. Na klinike bude možné poskytnúť aj poradenstvo v oblasti diagnostiky a liečby zdravotného stavu návštevníkov spolu s osobnou rezerváciou termínu vyšetrenia.

 

Čo môžu návštevníci na tomto podujatí očakávať? A čo máte pre nich pripravené?
Počas celej udalosti „Deň zdravia“ budú môcť občania regiónu Kysúc bezplatne absolvovať meranie telesných hodnôt, pomer svalov, tukov a vody v tele spolu s konzultáciou s výživovými poradcami. Ďalej bude možné bezplatne absolvovať meranie krvného tlaku, cholesterolu a saturácie krvi s konzultáciou priamo na mieste. Na obyvateľov Kysúc čakajú aktivity zamerané na prevenciu rakoviny hrubého čreva a konečníka. Všeobecná zdravotná poisťovňa bude poskytovať priamo na mieste poradenstvo v oblasti zdravotného poistenia a prezentovať výhody a benefity VšZP. A ako som už spomínala, na klinike bude možné poskytnúť aj poradenstvo v oblasti diagnostiky a liečby zdravotného stavu návštevníkov spolu s osobnou rezerváciou termínu vyšetrenia. Návštevníci sa tiež budú môcť oboznámiť s našimi špecializovanými ambulanciami ako napríklad urologická, ortopedická či interná ambulancia, ambulancia cievnej chirurgie alebo ambulancia sonografie. Taktiež im bude poskytnuté poradenstvo v oblasti fyziatrie v našom rehabilitačnom pracovisku, kde využívame najinovatívnejšie metódy liečby, napríklad terapiu rázovou vlnu, lymfodrenáž, kryoterapiu, rôzne druhy masáži a iné.

 

Bude na akcii prebiehať aj prezentácia nejakých produktov?

Áno, počas akcie sa bude konať prezentácia zdravotníckych pomôcok, ako napríklad ortézy, bandáže, bedrové pásy, kompresívne zdravotné pančuchy. Návštevníci si tiež budú môcť vyskúšať krémy na jazvy, akné či popáleniny. Odprezentujú sa aj produkty značky Tena, ktorá sa zameriava na zvládanie inkontinencie u dospelých, produkty značky IBSA používané napríklad pri liečbe chronického zápalu močových ciest a vybrané produkty značky Zentiva. A v neposlednom rade spomeniem našu lekáreň, ktorá sa nachádza priamo v budove kliniky, v ktorej Vám ochotne poradia v oblasti farmácie, napríklad pri výbere vhodných výživových doplnkov.


Ako ste sa na účasť Kysučanov pripravili?

Pre návštevníkov máme zabezpečené občerstvenie z kvalitných lokálnych surovín, pitný režim a výbornú kávu zo slovenskej pražiarne zn. Ľúbezná. Ochutnávku zdravých kysuckých výrobkov zabezpečí výrobca 100% ovčích produktov Tradície Kysúc s.r.o. v spolupráci s Penziónom Solisko***.
Pre všetkých bude zabezpečené bezplatné parkovanie, a to na vyznačených záchytných parkoviskách.
Taktiež máme pripravené darčeky, rôzne benefity a náš maskot srdiečko Medikalko poteší všetky detičky zmrzlinou a balónom.


Môžu sa návštevníci tešiť aj na hudobný program?

Samozrejme. O výborný hudobný zážitok sa postarajú najúspešnejšie kysucké heligonkárky Sestry Bacmaňákové.


Chceli by ste dodať ešte niečo na záver?

Našim dlhodobým cieľom je zamerať sa na možnosti diagnostiky, prevencie, liečby a zdravého životného štýlu. Práve preto organizujeme toto podujatie v spolupráci so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou, výrobcom zdravých kysuckých produktov Tradície Kysúc s.r.o., Penziónom Solisko a s ďalšími vyššie uvedenými partnermi, ktorým by sme sa chceli poďakovať za deň zdravia venovaný občanom regiónu Kysúc.

---- Celý článok nájdete na www.mojekysuce.sk TU  ----